Fabryka Marzeń - Magdalena Nowacka Konsultant Ślubny Wrocław, Poznań, Gostyń, Śrem, Leszno

Mam na imię Magda i jestem konsultantką ślubną, dekoratorką i florystką. Swoją przygodę ze ślubami zaczęłam 4 lata temu, otwierając Fabrykę Marzeń.

Magdalena Nowacka

signature

Instagram

Obserwuj nas

Fabryka Marzeń Magdalena Nowacka - konsultant ślubny Wrocław, Poznań, Leszno

  /  Blog   /  Dekoracja stołu wigilijnego!

Dekoracja stołu wigilijnego!

Zapewne jak większość z Was, od początku grudnia tworzyłyśmy wiele dekoracji świątecznych, co zainspirowało nas by w tym roku pokazać Wam 4 propozycje dekoracji stołu wigilijnego z wykorzystaniem tego co możecie mieć w domu lub dostaliście od babci, mamy czy przynieśliście ze spaceru z parku czy lasu lub nawet z bazarku czy kwiaciarni.

Ciemne Tło!

W tym roku postawiłyśmy na ciemne tło dekoracji. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że użyłyśmy dwóch kolorów obrusów (granatowy i ciemno zielony) jako podstawy do dalszych dekoracji. Dzięki temu uzyskałyśmy bardzo elegancki i wyjątkowy look stołu.

Takie obrusy możecie wypożyczyć u nas (https://www.instagram.com/fabryka.wypozyczalnia/) lub kupić czy uszyć.  Dzięki temu pokazujemy Wam do ilu stylizacji na przyszłość możecie ich użyć. Wystarczy zmienić dodatki i detale.

Gra detali!

Święta trwają 3 dni zatem i w same święta stół świąteczny może wyglądać inaczej tylko dzięki temu, że zmienimy mu kilka detali i dekoracji a samo tło pozostaje takie samo (chyba że wylejecie w wieczór wigilijny dzban barszczu na obrus jak moja mama w ubiegłym roku J  dlatego warto mieć plan B). Co to takiego te detale?

U nas detalami są po pierwsze odpowiednio dobrane kolorowe serwetki materiałowe (mogą być również papierowe) z dodatkiem szyszki czy bawełny, liści ostrokrzewu lub ciasteczek czy pierniczków. Zobaczcie ile to zmienia.

Cekinowy złoty bieżnik! To kolejny dodatek, który sprawia, że nie potrzebujemy już nic więcej. Wprowadza do dekoracji elegancki i nietuzinkowy wygląd i świetnie komponuje się z granatowym tłem .

Co do wazonu czy kompozycji na stół? Prócz kilku gałęzi z ogrodu, lasu czy bazarku świątecznego czy kwiaciarni, sprayu srebrnego i złotego… potrzebujecie odrobiny cierpliwości by to wykonać  J

Świece!

Świece najlepiej dobrać do koloru serwetek, koloru innych dodatków, koloru dodatków florystycznych. Nadają niepowtarzalnego klimatu świątecznego. My wykorzystałyśmy świeczniki z IKEA, świeczniki srebrne od Babci.

Zastawa!

Zapewne myślicie sobie… no dobra dziewczyny macie wypożyczalnie, wasze magazyny pękają w szwach więc możecie kombinować! Otóż nie! Jest to prostsze niż się wydaje…

Zastawę możecie wykorzystać taką którą macie już w domu. Możecie podpytać babci, cioci sąsiadki czy nie ma czegoś czego dawno nie używała lub wybrać się na bazarek z naczyniami z drugiej ręki. Na naszym stole, część zastawy  to serwis kawowy BABCI BRONI, talerze z Ikea i talerze z bazarku J oraz kieliszki i sztućce ślubne moich rodziców.

 

 

Zobaczcie sami! Nie potrzeba posiadać wielkich zasobów dekoracji w domu… nie trzeba także grubego portfela  by uzyskać świetny efekt. Nasze  cztery stylizacje są oparte na kilku dekoracjach.

 

Obrusy granatowy i ciemno zielony: z naszej wypożyczalni (wy możecie taki uszyc na miarę swojego stołu lub kupić)

Bieżnik cekinowy: materiał kupiony w sklepie z materiałami

Serwetki materiałowe: nasza wypożyczalnia (możecie takie kupić w sklepach z wyposażeniem domu czy po prostu uszyć 😉 lub wykorzystać papierowe

Przeźroczyste talerze: Ikea

Białe talerze: zastawa mamy

Kryształowe kieliszki: zastawa mamy

Patera do ciastek kryształowa: zastawa mamy

Srebrne sztućce: zastawa mamy

Kryształowe buteleczki: wypożyczalnia (możecie użyć rożnych naczynek od babci, bazarków, po perfumach, alkoholach, etc.)

Świeczniki czarne: wypożyczalnia ale kupicie je w Ikea

Zastawa kawowa czarna : zastawa babci

Terraria: wypożyczalnia (Ikea)

Puszki na ciasteczka: zastawa mamy

Granatowe talerze: bazarek ze starociami

Srebrne świeczniki: świeczniki po babci

Pierniki i ciacha: mamy <3

Naczynia do kwiatów: Srebrna patera + gąbka florystyczna i ceramiczny okrągły wazon

Rośliny do dekoracji: gałęzie świerku, jodły, sosny, ostrokrzew, gałęzie magnolii, szyszki, bawełna , biały i bordowy amarylis- kupicie je na bazarku, w kwiaciarni czy przyniesiecie ze spaceru lub ogrodu.

Spray: srebrny, złoty i sztuczny śnieg

Zostaw komentarz